Bezpieczne Patyczki do Uszu wykonane z papieru odzyskanego w recyklingu oraz w 100% bawełny organicznej niebielonej chlorem. W pełni organiczne, potwierdzone certyfikatem Soil Association oraz Fair Trade International - sprawiedliwego handlu.
Testowane dermatologicznie, idealne do czyszczenia uszu dziecka. Ulegają biodegradacji; skrzynka wykonana jest z surowców odnawialnych.
100% bawełna pochodząca z upraw ekologicznych, pozbawiona modyfikacji genetycznej (GMO-free), wolna od pestycydów, wybielane bezchlorowo, wykonana ze 100% włókien naturalnych, patyczek został wykonany z recyklingowanego papieru. Patyczek oraz opakowanie zostały wykonane z surowców odnawialnych i są całkowicie biodegradowalne.
Produkt oznaczony certyfikatem Sprawiedliwego Handlu.
Fairtrade International (FLO) jest właścicielem najbardziej znanego i najczęściej używanego na świecie znaku certyfikacji Fair Trade. Dotyczy on wielu produktów spożywczych, w tym kawy, herbaty, kakao (i jego wyrobów, głównie czekolad), cukru trzcinowego (i jego wyrobów), bananów, suszonych owoców, orzechów itp., a także bawełny. Znak certyfikacyjny jest przyznawany produktom, jeśli spełnią one kryteria związane z zapewnieniem ceny minimalnej, premii Fairtrade, wdrożeniem zasad Fair Trade, związanych z poszanowaniem praw pracowniczych, praw dzieci i innych, zawieraniem kontraktów na preferencyjnych dla producentów zasadach.
Fairtrade International określił dość precyzyjne standardy produkcji, jakie obowiązują organizacje zrzeszające małych wytwórców, firmy i plantacje produkcyjne, a także standardy w handlu wytworzonymi produktami. Mają one na celu:
- zapewnienie producentom wynagrodzenia pozwalającego co najmniej na pokrycie średnich kosztów produkcji,
- zapewnienie premii, przeznaczanej na cele społeczne,
- umożliwienie prefinansowania dla producentów, którzy tego wymagają,
- zapewnienie kontraktów długoterminowych i kontroli handlu w celu przestrzegania zasad Fair Trade ,
Organizacja, w celu sprawdzenia zachowania zasad i standardów Fair Trade, przeprowadza szczegółowe audyty producentów i użytkowaników znaku. Nie są one przeprowadzane w regularnych odstępach czasu, lecz zazwyczaj nie rzadziej niż co dwa lata. Wyrywkowo przeprowadzane są również audyty niezapowiedziane.